Patentovaná technológia ClearPro pre filtre

 

Tradičné pieskové filtre dokážu odstrániť iba častice v rozsahu 50 – 100 mikrónov, ale technológia ClearPro odstraňuje častice až päťkrát menšie, hlboko pod úrovňou toho, čo dokáže vaše oko zistiť.

 

Pieskový filter Triton je vybavený inovatívnou patentovanou technológiou ClearPro. Vďaka nej odfiltrujete aj tie najmenšie častice a získate vodu neprekonateľnej čistoty. Tajomstvo je v špeciálnej poréznej zbernej trubici, ktorá umožňuje vode prechádzať bez straty tlaku. Zároveň je účinnou bariérou pre zachytávanie najjemnejších častíc, ako sú riasy, prach a peľ.

Výsledkom je skutočne krištáľovo čistá voda, ku ktorej sa iné pieskové filtre bez technológie ClearPro nemôžu priblížiť. Systém je tiež vybavený špeciálnym difúzorom. Ten vytvára rovnomerné piesočné lôžko, ktoré dôsledne zachytáva nečistoty bez toho, aby obmedzovalo prietok vody.

Filter s touto technológiou si vyžaduje podstatne menej údržby ako kazety a kremelínové filtre. Príležitostné spätné preplachovanie je len na udržanie fungovania filtra po celé roky.

Poznámka: piesok treba vymieňať každé 2-3 roky, filtračné médium AFM po cca 9 rokoch.


 srcset=
Piestový pieskový filter s technológiou ClearPro

Viac informácií si môžete stiahnuť v “Poradcovi” nižšie, príp. v našich ďalších článkoch na Blogu.

Rastislav Sádecký, konateľ spoločnosti Aquaspark, s.r.o.

 

Aquaspark