Termostat THERM S5
Solárne vykurovanie

Termostat THERM 5 ++ na vykurovanie bazéna sa v praxi rýchlo osvedčil a u zákazníkov opäť vznikla nová požiadavka, vykurovanie bazéna solárnou energiou. Preto bolo potrebné rozšíriť termostat o meranie ďalším čidlom teploty, teda zabezpečiť okrem merania teploty bazénovej vody aj meranie teploty média vykurovacej tekutiny na streche.

Princíp termostatu THERM S5 je založený na porovnávaní hodnôt teplôt bazénovej vody vs. tekutiny strešného soláru , teda zistenie, či teplota média vykurovacej tekutiny je dostatočná pre spustenie vykurovania bazéna.

Obsluha termostatu je jednoduchá, nastavujeme iba požadovanú hodnotu teploty vody, príp. hysteréziu (posun zapnutia a vypnutia kúrenia smerom hore resp. dolu voči nastavenej teplote).

Solárny termostat THERM S5 je digitálny termostat s dvomi vstupmi meranej teploty a dvomi bezpotenciálovými silovými výstupmi pre použitie tak pri vykurovaní ako i chladení. Meranie teploty zabezpečujú termistory 10kΩ. Prístroj poskytuje aj ofset pre nastavenie odchýlky snímačov teploty.  Regulátor umožňuje kontrolovať nastavenú teplotu reguláciou ON/OFF. Meraná teplota a zapnutie výstupu sú indikované na displeji.

Vlastnosti termostatu:

  • komplexné ovládanie vykurovania a ohrevu, resp. chladenie, solárne vykurovanie, vykurovanie v dome…
  • dva termostaty v jednom, dva teplotné vstupy, dva výstupy s bezpotenciálovým kontaktom
  • rozsah merania od 0,0 do 99,9°C
  • funkcia kontrolovania odpojenia čidla
  • programové nastavenie funkcie výstupov, kalibrácia čidiel podľa referenčnej teploty (off set)
  • prehľadné zobrazovanie nastavovaných a meraných údajov na podsvietenom displeji LCD
  • 2x výstupný kontakt prepínací 16A/230V AC

Termostat THERM S5 je možné použiť aj pre bežné vykurovanie domácnosti príp. iných priestorov. Vždy ide o porovnávanie teplôt požadovanej, skutočnej a vykurovacieho média.

Ďalšou možnosťou solárneho termostatu THERM S5  je použitie režimu chladenia, t.j. opak vykurovania. Využitie je možné napr. pre ochladzovací bazén pri saunách, rovnako v prípade prehriatia bazéna.

Termostat S-5

Najmilším ocenením práce je určite pozitívna reakcia spokojného reálneho zákazníka. Som vďačný za ľudí, ktorí s nami zdieľajú náš prístup k zákazníkom, ako p. Šajtlava. Okrem veľmi potešujúcej referencie, ktorú prikladám tak, ako bola doručená, priložil aj obrázok aktuálne osadeného termostatu do skrinky (pre ochranu „autorského práva“ zákazníka) sme upravili snímku orezaním iba na náš produkt. 

Získajte Ebook ZDARMA

Prihláste sa do nášho prémiového newslettra a získajte Ebook zdarma. Stačí zadať váš email a pošleme vám ebook na váš email.

Odoslaním formulára súhlasíte, že Vám  môžeme my, Aquaspark s.r.o., zasielať prémiový newsletter a za týmto účelom spracovávať vašu emailovú adresu po dobu 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek vziať spať a odhlásiť sa pomocou tlačidla na konci ktoréhokoľvek emailu. Naše zásady spracovania osobných údajov si môžete prečítať tu: Zásady ochrany osobných údajov

Ak Vás článok zaujal zdielajte alebo pošlite svojim priateľom

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email