Vysokoúčinná dezinfekcia KYROL TC

Oxid chloričitý už desaťročia poznáme ako účinný dezinfekčný prostriedok. Vyrába sa reakciou medzi chloritanom sodným a peroxodisíranom sodným. Táto reakcia prebieha extrémne pomaly (niekoľko dní). Nemecká spoločnosť KyroChem vyvinula metódu, ktorá skracuje reakčný čas medzi dvoma reaktantmi na niekoľko hodín. Vzniknutý roztok oxidu chloričitého má vysoký stupeň čistoty a vynikajúcu chemickú stabilitu.

Kyrol TC je dezinfekčný roztok s vysokou oxidačnou silou pripravený na použitie v domácnosti i v priemysle. Dezinfekcia Oxid chloričitý (ClO2) vzniká in-site priamo vo vode. Oxiduje železo a mangán, a tak znižuje ich koncentráciu v pitnej vode. Prispieva tak k zmäkčeniu vody. Na rozdiel od voľného chlóru, prípadne iných chlórových zlúčenín pri rozklade oxidu chloričitého nevznikajú toxické produkty. Dokáže prenikať dovnútra odolných bakteriálnych biofilmov ako takmer žiadne iné dezinfekčné činidlá. Jeho účinnosť nie je závislá od pH, ako tomu je pri iných dezinfekčných prostriedkoch. 

 

Dezinfekcia Kyrol TC je veľmi účinný už v nízkych koncentráciách, preto je šetrnejší k materiálu ako iné biocídy. Je anorganický a možno ho ľahko, rýchlo a bez zanechania zvyškov zmiešať s akoukoľvek vodou.

Kyrol TC je vysoko účinný proti Pseudomonas aeruginosa (Pseudomonas, Pseudomonas), Escherichia coli a koliformným baktériám.

Najčastejšie miesta výskytu a možností nákazy legionellou, sú kúpeľne, umyvárne a bazény v nemocniciach, wellness prevádzkach, plavárňach, hoteloch. Legionella sa spravidla objavuje v teplej vode. Legionella sa dostane do tela vdýchnutím aerosolu kontaminovanej vody.

 

Jednoznačne môžeme Kyrol  použiť teda ako roztok zriedený podľa pokynov v návode na úpravu bazénovej vody (vírivka, relaxačný bazén). Nesmieme zabúdať na dezinfekciu spoločných priestorov vo verejných prevádzkach, ale i doma pri bazéne či v sprche.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Aquaspark