Digitálny termostat THERM 5++, presnosť merania +/- 0,1°C

Termostat
Termostat THERM 5++

Vývoj nových zariadení, na chemickú úpravu vody v bazéne či vírivke po ukončení prvého prototypu pH metra na meranie pH vody, sa na čas zastavil, nakoľko zameranie spoločnosti mi to z časového vyťaženia neumožňovalo. Napriek tomu v teréne u zákazníkov vznikali stále nové potreby spojené s filtráciou, vykurovaním, slanou úpravou vody ap. Jednou z nich bolo aj meranie teploty vody termostatom s automatickým spúšťaním kúrenia. Na trhu síce v tom čase existovalo množstvo analógových termostatov na meranie teploty vody a bazénové spoločnosti ich aj používali na riadenia vykurovania bazéna našim požiadavkám a potrebám však v nich vždy niečo chýbalo.

termostat

V krátkom čase bolo na svete naše ďalšie zariadenie –  Digitálny termostat THERM 5, verzia 1.0, ktorý pracuje s jednou meranou teplotou. Výsledné údaje meranej a požadovanej teploty vody bazéna sú zobrazované na dvojriadkovom LCD displeji. Termostat fungoval v rozsahu merania teploty od 1 až 99°C s presnosťou 1°C. V danom termostate je použitá dolná a horná hysterézia, ktoré posúvajú vypnutie a zapnutie termostatu hore resp. dolu voči nastavenej teplote. Výstupné relé bolo dimenzované na prúd 16A pri 230V.

Na základe požiadaviek zákazníkov prišlo k rozšíreniu pôvodnej verzie a vznikli postupne verzie 1.1 Digitálny termostat THERM 5+  a verzia 1.2. Digitálny termostat THERM 5++ s rozšírením presnosti merania teploty vody v bazéne +/- 0,1 °C!!! Zároveň sa zmenil LCD displej na 4-riadkový výpis s možnosťou zobrazenia aktuálneho stavu termostatu.

Digitálny termostat spoločnosti Aquaspark dokonca používa aj spoločnosť na východe Slovenska, ktorá sa zaoberá pekárenskou výrobou. Z dôvodu preťažovania zariadenia vysokými prúdovými odbermi bolo potrebné zariadenie dimenzovať na vyšší výkon.

Akékoľvek úpravy sú teda v závislosti od požiadaviek možné na zariadení upraviť, doplniť.

Získajte Ebook ZDARMA

Prihláste sa do nášho prémiového newslettra a získajte Ebook zdarma. Stačí zadať váš email a pošleme vám ebook na váš email.

Odoslaním formulára súhlasíte, že Vám  môžeme my, Aquaspark s.r.o., zasielať prémiový newsletter a za týmto účelom spracovávať vašu emailovú adresu po dobu 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek vziať spať a odhlásiť sa pomocou tlačidla na konci ktoréhokoľvek emailu. Naše zásady spracovania osobných údajov si môžete prečítať tu: Zásady ochrany osobných údajov

Ak Vás článok zaujal zdielajte alebo pošlite svojim priateľom

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email