Digitálny termostat THERM 5++, presnosť merania +/- 0,1 °C!

 

 

Termostat
Termostat THERM 5++

Vývoj nových zariadení, na chemickú úpravu vody v bazéne či vírivke po ukončení prvého prototypu pH metra na meranie pH vody, sa na čas zastavil, nakoľko zameranie spoločnosti mi to z časového vyťaženia neumožňovalo. Napriek tomu v teréne u zákazníkov vznikali stále nové potreby spojené s filtráciou, vykurovaním, slanou úpravou vody ap. Jednou z nich bolo aj meranie teploty vody termostatom s automatickým spúšťaním kúrenia. Na trhu síce v tom čase existovalo množstvo analógových termostatov na meranie teploty vody a bazénové spoločnosti ich aj používali na riadenia vykurovania bazéna našim požiadavkám a potrebám však v nich vždy niečo chýbalo.

termostat

V krátkom čase bolo na svete naše ďalšie zariadenie –  Digitálny termostat THERM 5, verzia 1.0, ktorý pracuje s jednou meranou teplotou. Výsledné údaje meranej a požadovanej teploty vody bazéna sú zobrazované na dvojriadkovom LCD displeji. Termostat fungoval v rozsahu merania teploty od 1 až 99°C s presnosťou 1°C. V danom termostate je použitá dolná a horná hysterézia, ktoré posúvajú vypnutie a zapnutie termostatu hore resp. dolu voči nastavenej teplote. Výstupné relé bolo dimenzované na prúd 16A pri 230V.

Na základe požiadaviek zákazníkov prišlo k rozšíreniu pôvodnej verzie a vznikli postupne verzie 1.1 Digitálny termostat THERM 5+  a verzia 1.2. Digitálny termostat THERM 5++ s rozšírením presnosti merania teploty vody v bazéne +/- 0,1 °C!!! Zároveň sa zmenil LCD displej na 4-riadkový výpis s možnosťou zobrazenia aktuálneho stavu termostatu.

Digitálny termostat spoločnosti Aquaspark dokonca používa aj spoločnosť na východe Slovenska, ktorá sa zaoberá pekárenskou výrobou. Z dôvodu preťažovania zariadenia vysokými prúdovými odbermi bolo potrebné zariadenie dimenzovať na vyšší výkon.

Akékoľvek úpravy sú teda v závislosti od požiadaviek možné na zariadení upraviť, doplniť.

[thrive_leads id=’8001′]
Aquaspark