Môj prvý prototyp
pH meter s meraním teploty

…. všetko sa to začalo zbieraním informácií od ľudí, pre ktorých som navrhoval certifikované elektrické rozvodné skrine v r. 2005-2010. V teréne som stále viac zisťoval, ako ťažké je udržať „čisté“ zdravotne nezávadné bazény a koľko problémov úprava vody v bazéne ľuďom prináša. Keďže elektronika bol už od detstva môj koníček, začal som amatérsky riešiť problematiku merania pH vody pomocou procesoru.

Po cca 3 mesiacoch vyhľadávania informácií o bazénoch, chemických dávkovačoch a filtrácií, na internete, v knihách…
Po hodinách  navrhovania, programovania a testovania zariadenia na úpravu vody na konferenčnom stolíku doma v obývačke…
Vznikol koncom roka 2010 môj prvý prototyp – pH meter na meranie teploty, riadený procesorom.


A o čo vlastne ide v danom prototype pH metra?

Zariadenie bolo navrhnuté ako samostatné prenosné, s napájaním 230V. Pri meraní pH sa berie do úvahy aj teplota tekutiny, ktorá sa následne odráža aj vo výsledku merania pH.

Svoju radosť zo zariadenia som zdieľal s ľuďmi z vývojovej a výrobnej spoločnosti, ktorá už v tom čase bola na trhu známa. Moje nadšenie nezdieľali, čomu dnes dobre rozumiem, a to z prostého dôvodu. Moje otázky a prosbu o radu či pomoc, nemohli zodpovedať, pretože som zariadením na úpravu vody vlastne načrel do ich prostredia vývoja.

Môj prvý prototyp - pH meterVýsledky sa zobrazujú na štyroch sedem segmentovkách v číselných hodnotách. Kalibrovanie prístroja je riešené ešte pomocou odporových trimrov. Tento môj prvý prototyp – pH meter na meranie tepltoty vody v bazéne bol po prvýkrát testovaný priamo na bazéne v teréne u zákazníka, ktorý mal výrazný problém s chemickou úpravou vody. Vďaka nemu sa identifikoval problém (chybná pH sonda) a následne aj vyriešil, čo znamenalo získanie dôvery zákazníka a spoluprácu trvajúcu dodnes.

Úspešný projekt nás presvedčil, že táto cesta je správna a bol jedným z mnohých dôvodov založiť si spoločnosť so zameraním na výrobu bazénov na kľúč.

Získajte Ebook ZDARMA

Prihláste sa do nášho prémiového newslettra a získajte Ebook zdarma. Stačí zadať váš email a pošleme vám ebook na váš email.

Odoslaním formulára súhlasíte, že Vám  môžeme my, Aquaspark s.r.o., zasielať prémiový newsletter a za týmto účelom spracovávať vašu emailovú adresu po dobu 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek vziať spať a odhlásiť sa pomocou tlačidla na konci ktoréhokoľvek emailu. Naše zásady spracovania osobných údajov si môžete prečítať tu: Zásady ochrany osobných údajov

Ak Vás článok zaujal zdielajte alebo pošlite svojim priateľom

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email